İzole Halı Nedir

İzole Halı Nedir?

İzole Halı, elektrik panoları ve iş güvenliği olan yerlerde çalışmalarda toprakla yalıtarak çalışanın güvenliğini sağlayan güvenlik malzemesidir.

Üst yüzeyi kaymayı önleyecek şekilde tırtıllı veya baklava şeklinde olan yalıtkan kauçuk ve poliüretan malzemeden imal edilmiş 80x150 cm uzunluğunda paspaslardır.

İzole Halı Ölçüleri

İzole halı ölçüleri, işyerlerinin çalışma alanlarına göre genişlik 100x200 cm olmak üzere istenilen boy ve ölçülerde ve istenilen renklerde üretilmektedir. 2cm kalınlıkta 1000 volt için (delinme 20000 voltta), 3 cm kalınlıkta 20000 volta dayanıklı, 5cm kalınlıkta 40000 volta dayanıklı ve 10 cm kalınlıkta 50000 volta dayanıklı üretilmektedir.

İzole Halı Özellikleri

İzole halı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz; kauçuk esaslı bir karışımdır. %100 koruma sağlamaktadır. Çeşitli kalınlıklarda 50.000 volta 50 KV kadar koruyucu özelliğe sahiptir. Dayanıklı, esnek ve kaymaz özelliğe sahiptir. Yalıtkan özelliği sayesinde ısı ve neme dayanıklıdır.

İzole Halı Kullanım Alanları

Elektrikle çalışan makine ve çalışma tezgahları, pano önleri, orta ve yüksek gerilim olan yerlerde ve elektrik enerjisi olan her yerde kullanılmaktadır.

İş Güvenliğinde prensip önlenebilecek her kazayı önlemek olmalıdır. İzole halı iş güvenliği açısından en önemli koruyucu malzemelerden birisidir.

İzole Halı Neden Kullanılmalı?

Her şeyden önce insan hayatı söz konusu olduğu için elektrik enerjisi olan bölgelerde tam korumanın sağlanması gerekir. İş güvenliği için yapılan denetimlerde yüksek miktarda para cezaları yazılmaktadır. Makine önleri, pano önleri ve trafolarda kullanılması yasal olarak zorunludur. İş güvenliği için özel olarak üretilen yalıtkan paspaslar tam koruma sağlamaktadır. Tahta, plastik ve buna benzer diğer ürünler değişen koşullarda tam koruma sağlanamamaktadır. Bu ürünler mevzuata ve iş güvenliğine uygun değildir.

İzole Halı Nedir?

İzole halı, elektrik panoları ve iş güvenliği olan yerlerde çalışmalarda toprakla yalıtarak çalışanın güvenliğini sağlayan güvenlik malzemesidir.

İzole Halı Kullanım Alanları Neresi?

Elektrikle çalışan makine ve çalışma tezgahları, pano önleri, orta ve yüksek gerilim olan yerlerde ve elektrik enerjisi olan her yerde kullanılmaktadır.

İzole Halı Neden Kullanılmalı?

Her şeyden önce insan hayatı söz konusu olduğu için elektrik enerjisi olan bölgelerde tam korumanın sağlanması gerekir.

İzole Halı Fiyatları

İzole halı fiyatları 27 TL den başlamaktadır.